Wzory CV

Życiorys (Curriculum Vitae) jest podstawową formą Twojej prezentacji. Dlatego pamiętaj, ubiegając się o prace musisz napisać CV w taki sposób, aby przekonało ono osobe czytająca do włączenia Cię w proces rekrutacji.

image01

List motywacyjny

Wielu kandydatów na pracowniów nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie podczas rekrutacji ma prawidłowo napisany list motywacyjny. Jest to bowiem forma pierwszego kontaktu pracodawcy z przyszłym pracownikiem.

image01

Pierwsza praca

Trudna sytułacja na rynku pracy sprawia, że dotarcie do pracodawcy wymaga zazwyczaj sporego wysiłku. Z tej przyczyny poszukujący zatrudnienia wykazują coraz większą pomysłowość.

image01

Rozmowa kwalifikacyjna

Dobre przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej przez osobę ubiegającą się o pracę redukuje stres i pozwala na prowadzenie rozmowy w rzeczowy i konstruktywny sposób. Zwiększa to szanse na zaakceptowanie kandydatury przez przyszłego pracodawce!!!

image01
Na naszej stonie znajdziesz pomocne informacje na temat pracy, wykształcenia i analogicznie informacje o cv, rozmowie kwalifikacyjnej, prawie pracy...
W odpowiedzi na ofertę pracy należy przygotować aplikację. Zawiera ona życiorys, list motywacyjny, załączniki potwierdzające wykształcenie.
W naszym serwisie internetowym wzorycv.eu znajdziesz mnustwo przykładowych CV do pobrania. Korzystanie z nich jest bezpłatne.

Jak pisać CV?

Pomimo licznych wskazówek i informacji na temat pisania CV nadal poprawne jego pisanie przysparza wielu problemów.

  • Dokumenty powinny byc napisane na komputerze, na bialym, gładkim papierze formatu A4. Objętość CV nie powinna przekraczać dwóch stron.
  • Wszystkie informacje, które podajesz muszą być prawdziwe.
  • Pisz zwięźle, pracodawca ma mało czasu na lekture twojego życiorysu.
  • Na końcu możesz zamieścić kontakt do osób, które wystawią Ci referencje. Musisz mieć jednak pewność, że dostaniesz dobrą opinie i że poprzedni pracodawca nie będzie zaskoczony, kiedy ktoś do niego zadzwoni.
  • W pisaniu listu motywacyjnego masz więcej swobody. Może być bardzo krótki, zaledwie kilkuzdaniowy, może mieć też objętośc jednej-dwóch stron formatu A4. List motywacyjny ma uzasadniać, dlaczego ubiegasz się o tę prace. Może tez być rozwinięciem najważniejszych Twoim zdaniem punktów CV.


Bezrobocie w polsce
Trudno jednoznacznie określic przyczyny bezrobocia. Z pewnościa należy brać pod uwagę uwarunkowania zewnętrzne. Problem bezrobocia w Polsce związany jest również z niekorzystną struktura naszej gospodarki, bedącej odbiciem poprzedniego systemu ustrojowego.